Červen 2009

Zvonimir Mihanović.........hiperrealizam

28. června 2009 v 18:50 | Moře lásky
Tyto nejsou fotografie, ale obrazy


Jak léčit průjem

26. června 2009 v 16:17 | Moře lásky |  Příroda

V jedném starém článků na mém chorvatském blogu udĕlal jsem si srandu na účel mnohých kníh a časopisu ve kterých se pořád píše o zdráví. Tak jsem napsal jak vyléčit průjem kopřivama.

Když máte průjem udĕlejte tohle:
  1. kupte pět párů špuntu do uší
  2. kupte jedno balení vaty
  3. pul litra acidu borici nebo toaletní vodičky

Návod k použiti:
Najít keř kopřiv. Dát špunt do uší, stáhnout kalhoty a sedněte si do kopřiv. Prdelka vam se v krátké chvilce tak stiskne že vam bude hned jasný proč ste potřebovaly špunty. Prdelka bude tak stisknuta nejméně pět dní, a špunty zajistí aby ste nekakaly skrz uši.
Každé ráno opatrnĕ vytáhnout starý špunt, vyplachnout uši z vatou namočenou v toaletní vodičce nebo v acidu borici a dát nový špunt do uši.


Waiting for the spring (Čekanĕ jara)

24. června 2009 v 23:56 | Moře lásky |  Fotografie
Moje Draha a já dílem jsme velké rodiny Greenpeace. Mynuly podzim, v rámci akce "Chraňme evropské lesy" na flickr.com je otevřená adresa Forest love. Mi jsme zveřejnily nĕkolik svojích fotek.
Z jednoho dílu ze všech tĕch fotek a videa udĕlan je CD který je dán evropskemu parlamentu když se mĕlo hlasovat o ochrany evropských lesu.

Dnes jsem byl hrdý když mnĕ poprosili abych dovolil zveřejnit jednu moji fotku (tuto pod tekstem) na stránce My favorite Forest photo ktera je vyhrazená pro lesů a přírody.
Všechny fotki tam jsou opravdu krásné, otevřite slide i můžete užívat skoro celej den.
Fotka vyfocena prvního dne zimy.


Ray Charles

22. června 2009 v 11:59 | Moře lásky

V profilu jsem napsal že rád poslouchám blues a soul. Zbožňuju Charlesa a tahle písnička my zvoní na mobilu když me Drahá volá. Doufám že se i Vám bude líbít.


Takhle pišou Euridika a Moře láský

20. června 2009 v 20:07 | Moře lásky |  Fotografie
Možna Vás zajíma jak i kde pišeme. Náš malý "blog-caffe" vypadá takhle. Euridika piše na levim.Lilie

19. června 2009 v 16:11 | Moře lásky |  Fotografie
Když jsem přípravoval nový článek o mém Hybiskusu a příbuzných bylynek, ačkoli mám hodnĕ knih, bloudil jsem internetem abych našel ještĕ nĕaky matrijály. Na výborné strance Ondine's Curse zahlídl jsem ljiljanovke, Liliaceae, a nemohl jsem odolet zveřejnit tenhle obrázek, Red spider lily(Lycoris radiata) i nĕkolik svojich.

O hybiskusu nĕktery druhi den.

Moře i loď

17. června 2009 v 19:33 | Moře lásky |  Fotografie
Regata Fiumanka

13. června 2009 v 22:36 | Moře lásky |  Fotografie

Příležitosti Dne svatýho Vida, ochrance mĕsta Rijeki, odehrává se tradični regata Fiumanka (Rječanka). Tento rok odehrálá se již podesáte.
To je mezinárodní regata na které nastupovaly i nejvĕtši regatní plachetnice. Od ostatních
regáta rozlyšuje se po tom že neeksistuje finanční náhrada. Čest je učastnit a výhrát přechodný pohár. Heslo regáti je: "Plovyt se musi ", proto se mužou vidĕt plachetnice všelijakých velikosti.
Dneska soutĕžily "jenom" 164 plachetnic. Den byl krásný, slunný a teplý z umirnĕnym vítrem, tak akorátním.
V nedĕli odehrává se v "České besedĕ" (stejným důvodem) představa "Dĕti Rijeci" na které budou nastupovat školské dĕti Euridiky.Rijeka

11. června 2009 v 17:32 | Moře lásky

V tomhle článku htĕl bych Vás, přes pár slov, seznámit s Rijekom, mĕstem ve kterém bydlime.
Rijeka je vystavená v deltĕ Rječine. Prvni osady jsou postavené v čase Ilíru a Keltu. Tarsatika-řimská osada v oblasti dnešního centrumu Rijeke, poprvé se vzpomína 180. r.p.K. když řimské legie porazili Ilire.
1230. poprvé se vzpomina Rijeka jménem - Rijeka Svetoga Vida - v zápisech benátských obchodníku.
Dnešní vlakové nádraží, hlavní ulice, Korzo vystavene jsou na hrázi přes kterou se Rijeka šířila do moře.
Umístĕná na idealním místĕ Rijeka se časem stala pobřežním a obchodním střediskem. Bohatství obchodníku, stavitelů a průmyslníků i dnes se vidí na arhitektuře mĕsta.
Od 10-16.června odehrávají se Dny svatého Vida, ochrance mĕsta Rijeki.Odmak2
Trsat

Mňam, mňam…

8. června 2009 v 18:49 | Moře lásky
Dneska jsem hotovéj. Moje drahá Euridika upekla koláč z třešňama. Jak odolat te slatké krasýA co bude teprve až upeče šátečky ze sladkým tvarohem a k tomu ještĕ z domácím lístkovím tĕstem! Mňam, mňam…


Přátelství přes písničku

2. června 2009 v 20:22 | Moře lásky
Můj příspĕvek česko-chorvatském přátelství tentokrát bude přes písničku. Na tomhle blogu zveřejním dvĕ chorvatské písnički. První zpívá o moři, ribaři a racku a
druhá o moři i lásce.
Na chorvatském blogu zveřejním písmičku Waldemara Matušky: "Tereza" i "Ach, tá láska nebeská", kteroů zpívá z Evou Pilarovou.Pozdrav z Jadrana